18+ catechese jeugd
vrijdag, 12 maart 2010 10:30
Je hebt de catechese waarschijnlijk al een aantal jaren gevolgd. Dit kan de mentorcatechese zijn, of mogelijk heb je al een jaar of langer meegedraaid in de 18+ groep. Maar ook dit jaar word je uitgenodigd om als jongeren van de gemeente samen te komen en na te denken over het geloof.
Net als verleden jaar willen we aan de hand van een boekje van Dr. M. van Campen nadenken over wat het inhoudt om Jezus te volgen. Het boekje heeft de titel "Discipel voor het leven". We willen stilstaan bij wat het betekent om christen te zijn.
De thema’s die aan de orde komen, raken regelrecht de navolging van Christus. Zowel de persoonlijke geloofskeuze als de consequenties daarvan komen voor het voetlicht.
Enkele thema’s waar we over willen nadenken zijn:
- Is twijfel zonde?
- Over het raadsel van het lijden
- Vreemdeling of wereld vreemd? (over de positie van een christen in de maatschappij)
- De dood is het einde niet. (over leven aan de overzijde)
Je ziet wel dat het allemaal niet saai hoeft te zijn. Het zijn zaken waar we iedere dag bewust of onbewust mee te maken hebben.
Dit seizoen ben ik gevraagd om de catechese te geven. Mijn naam is Gert-Jan Anker en zoals jullie weten de kerkelijk werker. Ik heb erg veel zin om te beginnen, en zie er naar uit om met jullie in gesprek te gaan over wat het betekent om als een discipel van Jezus te leven.
We komen bij elkaar in de kerkenraadkamer in de "Ark". De catechese is op donderdagavond en we beginnen om 20.30 uur.
Deze activiteit valt onder Wijkkerkenraad West.
Naar de Jeugd - Catechese West pagina
| < Vorige | Volgende > |
|---|

